گردهمایی فعالان حوزه خانواده استان چهارمحال و بختیاری

مدیریت رسانه در خانواده


با سخنرانی سرکار خانم معظمه صابری

هجدهم بهمن ماه 1399

نشست استانی سومین کنگره ملی خانواده با موضوع مدیریت سواد رسانه در خانواده در استان چهار محال و بختیاری


به مناسبت  ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز مادر ، مرکز امور بانوان سراج استان چهار محال و بختیاری با همکاری بنیاد ملی خانواده و امور زنان و خانواده دانشگاه آزاد واحد شهرکرد،در تاریخ 18بهمن ماه 1399 سومین کنگره ملی خانواده را با موضوع مدیریت سواد رسانه در خانواده در استان چهار محال و بختیاری برگزار کردند.

مخاطبین کنگره ملی خانواده در استان چهار محال و بختیاری را اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد شهرکرد و همچنین بانوان فعال و دغدغه‌مند استان تشکیل می‌دادند.تبلیغات این نشست در صفحه اینستاگرام خورشید خانه با 740 مخاطب و کانال ایتا خورشید خانه با 1200 مخاطب و در صفحه دختر چهار محال با 465 مخاطب و کانال نیلوفرانه در ایتا 116 مخاطب و همچنین کانال‌های که مخاطبین آنها در تلگرام به 700 مخاطب می‌رسد و همچنین در صفحه و گروه‌ تبلیغی کوثر با 48 نفر از مبلغات استان و گروه‌های مختلف واتس‌اپ  که جمعا مخاطبین ‌آنها به 500 مخاطب می‌رسدصورت گرفت. تبلیغ نشست در بسیاری از گروه‌ها و کانال‌های فعال در دانشگاه آزاد نیز اطلاع رسانی شد. همچنین پوستر و اطلاعات دوره در صفحات اینستاگرامی با مخاطبین بیش از 500 فالوور تبلیغ شد. به طور کلی تبلیغ این کنگره مورد بازدید بیش از پنج هزار نفر قرار گرفته است.

این مراسم ساعت 19روز 18 بهمن در استان چهارمحال و بختیاری به صورت مجازی توسط مرکز بانوان سراج استان  برگزار شد. در این کنگره سرکار خانم صابری از اساتید کشوری سواد رسانه، با موضوع مدیریت رسانه در خانه نکات مهم و کاربردی را مطرح کردند.ایشان با اشاره به اصول تربیت خانواده ها در عصر رسانه به بیان چگونگی نظام قانون گذاری در خانواده و ویژگی های نسل اینترنت و تمایز آن ها باوالدین پرداختند.ایشان در ادامه به اهداف آموزش سواد رسانه ای و ضرورت و اهمیت آن در خانواده پرداختند.

این مراسم که به علت رعایت پروتکل های بهداشتی ستادمقابله با ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار شد مرکز امور بانوان سراج استان میزبان حضور مادران سراسر کشور بود.این برنامه از طریق پخش زنده و پلتفرم شاتل برگزار شد.