گردهمایی فعالان حوزه خانواده استان ایلام

سبک زندگی رضوی از منظر قرآن و سنت

با سخنرانی استاد حسن لاهوتی

پانزدهم  بهمن ماه 1399
 

نشست استانی سومین کنگره ملی خانواده در استان ایلام با موضوع سبک زندگی رضوی از منظر قرآن و سنت برگزار شد.

هم زمان با دهه فجر انقلاب اسلامی و میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) در روز چهارشنبه 15 بهمن 1399 سومین کنگره ملی خانواده در بستر فضای مجازی در استان ایلام برگزار شد. در این نشست که باهمکاری موسسه قرآن و عترت طاها دهلران ومرکز نیکوکاری کرامت دهلران و بنیاد ملی خانواده برگزار گردید.

بیش از 50نفر از فعالین قرآن و مربیان فرهنگی اجتماعی و مادران دغدغه مند در حوزه تربیت فرزندان به صورت آنلاین شرکت داشتند.

حسین لاهوتی استاد دانشگاه و متکلم این کنگره با گرامی داشت سالروزپیروزی انقلاب اسلامی و روز زن به اصول تربیت صحیح از نگاه قرآن پرداخت و افزود: تربیت اسلامی و الهی می تواند منجر به انقلاب های بززرگ درون انسانی و جامعه شود.

وی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را مرهون تربیت سالم امام خمینی(ره)  در درون یک خانواده  متدین دانست که باعث شد خداوند وی را یاری کرده و حبّ او را در دل آحاد جامعه قرار دهد که نتیجه ی آن احیای دین پیغمبر در دنیای ستمشاهی بود.

لاهوتی تلاش حضرت زهرا (س) برای تربیت الهی ائمه را از این نوع تربیت های اسلامی دانست که در جوامع کنونی باید الگوی بشریت قرار گیرد.

این استاد دانشگاه با بهره گیری از تفسیرآیات قرآن کریم به تبیین جلوه های تربیت اسلامی پرداخت و افزود:انتخاب مربی و تربیت کننده مهم ترین عامل برای شکل گیری شخصیت پاک فرزند است به همین دلیل باید در انتخاب معلم و تربیت کننده برای فرزندان دقت نمود.

مدیر مؤسسه دارالحافظین ارومیه در ادامه درس تربیتی خود با بیان اینکه هرکس در راه خدا گام بردارد دنیای او نیز تامین می شود عوامل مؤثر در تربیت صحیح فرزندان را اینگونه برشمارد:روح پاک و بلند -جسم سالم -تعلیم وتربیت و تغذیه پاک که همگی این صفات باید در باطن فرد تربیت کننده وجود داشته باشد تا ماحصل آن فرد تربیت شده ای مطلوب خواسته ی اولیای الهی باشد.

وی به جایگاه سیره رضوی در زندگی و اهمیت لزوم به کارگیری آموزه های مکتب رضوی در تربیت خانواده پرداخت و خواستار مطالعه مکتب رضوی از سوی مربیان و مادران شد.

این نشست مجازی حدود یک ساعت به طول انجامید که برای بهره مندی افراد بیشتر به صورت کامل ذخیره و در بستر فضای مجازی در شبکه های اجتماعی واتس آپ و وتلگرام و اینستاگرام بارگذاری شد.

 

روابط عمومی موسسه قرآن و عترت طاها ومرکز نیکوکاری کرامت دهلران