مسئول مرکز خانواده بارش افکار تاکید کرد:

لزوم ادامه‌دار بودن فعالیت‌های کنگره ملی خانواده بعد از برگزاری اولین دوره

به گفته مسئول مرکز خانواده بارش افکار، اولین کنگره ملی خانواده در صورتی می تواند موفق و اثربخش باشد که فعالیت های کنگره با اتمام همایش به پایان نرسد.

حجت‌الاسلام محمد برمایی درباره اهمیت جایگاه خانواده همزمان با برگزاری اولین کنگره ملی خانواده گفت: اولویت همه مسائل، موضوعات و ریشه همه فرایندهای تاثیرگذار جامعه، خانواده است. اما  متاسفانه باید گفت خانواده در کشور ما صرفا یک موضوع کاملا شعاری و‌ ویترینی برای مسئولان است.
وی با بیان اینکه خانواده نهادی مردمی است و مسائل مبتلا به آن باید توسط گروه های مردمی و نخبگان رفع شود، ادامه داد: موضوع خانواده، مدیریت، کنترل، رشد و تعالی خانواده باید مبتنی بر فعالیت‌های مربوط به سازمان‌های مردم نهاد و با حمایت، ترغیب و تشویق کانون و موسسات مبتنی بر مشارکت مردم باشد.
به گفته برمایی، زوجین برای پنجاه سال زندگی مشترک چه قبل از ازدواج و چه بعد از آن نیاز به حداقل ۵۰ساعت آموزش و مشاوره و استفاده از تجربیات دارند، موضوع مهمی که متاسفانه بسیار بسیار مورد غفلت واقع شده و جوانان ما ما بدون آموزش های لازم زندگی متاهلی خود را آغاز می کنند.
مسئول مرکز خانواده بارش افکار اضافه کرد: بزرگترین سازمان در حوزه جوان خانواده و امیدواری برای تشکیل خانواده، وزارت ورزش و جوانان است که پرحاشیه‌ترین و کم‌اثرترین سازمان در این حوزه بوده و موسسات مردم نهاد مبتنی بر نظام مشاوره بسیار مفید‌تر هستند.
برمایی درباره برگزاری اولین کنگره ملی خانواده نیز گفت: این کنگره باید برای بعد از برگزاری برنامه داشته باشد. نباید 
برمایی تاکید کرد: برگزاری این کنگره حتی برای اولین بار می تواند یک ویترین سیاسی و اجتماعی باشد، اگر هزینه‌های این کنگره اعم از مالی و انسانی جهت هم‌افزایی موسسات فعال در حوزه خانواده، اشخاص فعال و متخصصین تخصیص داده نشود.
وی تاکید کرد: اما اگر این کنگره و ارتباط میان نهادهای مردم نهاد قطع نشود بدون شک ما با یک اتفاق بسیار مهم و ویژه در حوزه خانواده روبه رو خواهیم بود و این کنگره می تواند اتفاقات قابل تحسینی را رقم بزند.